
Endelig starter sluttspillet!
Sluttspillet er her – og nå gjelder det! Alt står på spill når vi jakter både gull og plass i EHF Champions League. Vi trenger deg på tribunen når kvartfinalen kastes i gang i Åsenhallen!
Seriespillet er lagt bak oss, og blant ligaens åtte beste starter nå kampen om sluttspilltrofeet. Etter fjorårets semifinaletap mot Tertnes er det en tent og revansjesugen gjeng som går løs på årets sluttspill. Første hinder på veien er Gjerpen HK, der kvartfinalen spilles som best av tre kamper.
Motstander Gjerpen HK Skien tok seg til sluttspill etter en 8. plass i årets Rema 1000-liga, og står nå klare for en best av tre-serie. I de to møtene denne sesongen endte det med seier til oss, først 29–24 på bortebane og deretter 34–22 hjemme i Åsenhallen. I et sluttspill er det imidlertid helt nye kamper som gjelder, og utfallet er langt fra gitt. Gjerpen kommer inn i oppgjøret med selvtillit etter en solid 33–18-seier mot Byåsen, og vil være motiverte for å bygge videre på den prestasjonen.
Ser man på toppscorerlisten, er det Ingeborg Holt som leder an med 116 scoringer, tett fulgt av Ingvild Westersjø med 115. Bakspilleren og linjespilleren utgjør en svært målfarlig duo som blir viktige å holde kontroll på i kvartfinalen.
Første kamp har avkast kl. 18:00 i Åsenhallen. Returoppgjøret spilles søndag kl. 18:00 i Skienshallen, og dersom lagene vinner én kamp hver, avgjøres kvartfinalen i en tredje og avgjørende kamp tilbake i Åsenhallen.