Ferdighetskurs i Åsenhallen i samarbeid med Rogaland Sparebank – Sola

Ferdighetskurs i Åsenhallen i samarbeid med Rogaland Sparebank

Denne uken har Åsenhallen vært fylt av energi og håndballglede! A-lagets trenerteam inviterte til ferdighetskurs over to dager, og interessen var enorm. Alle de 25 plassene begge dager ble raskt revet bort, og mange hadde satt seg på venteliste for en eventuell plass.

Onsdag: Skuddfokus
Første kursdag stod skuddteknikk i fokus. Spillerne jobbet konsentrert med ulike skuddvarianter, finjusterte detaljer og fikk med seg verdifulle tips hjem. Stemningen var høy, og innsatsen stor, kanskje ser vi allerede bedre og mer presise skudd i klubbtreningene fremover? Spillerne fikk med seg en del verktøy hjem, og forhåpentligvis gjør dette treningshverdagen enda bedre.

Torsdag: Finter
Dag to handlet om å utfordre motstandere, men også seg selv. Temaet var finter, og mange av spillerne kom tilbake for mer læring. I to timer utforsket de nye bevegelser, øvde på ulike finter og finjusterte teknikken. Kanskje ble en ny signaturfinte oppdaget denne dagen?

To dager fylt av mestring, motivasjon og utvikling er akkurat slik vi ønsker det i Åsenhallen!

Sammen med Rogaland Sparebank ønsker vi nå å utvide våre tilbud utenfor Åsenhallen. Har klubben deres lyst til å arrangere et ferdighetskurs, eller ønsker dere at vi bidrar med vår kompetanse hos dere? Ta gjerne kontakt på petter@sola-hk.no , så ser vi om vi kan finne ut noe sammen!